FILTRU AER HABITACLU | Bosch Bosch

Filtre aer

FILTRU AER HABITACLU | Bosch Bosch

Cod: 1 987 432 106

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

35,00 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer cabină Bosch pentru purificare aer interior vehicul. Elimină praf, polen, bacterii și particule fine din habitaclu. Îmbunătățește semnificativ calitatea aerului respirabil. Instalare rapidă fără unelte speciale. Eficiență de filtrare ridicată și durată lungă de viață. Protecție completă pentru ocupanți.

Specificații

Cantitate 1
Înălțime [mm] 17
Lățime [mm] 177,5
Lungime [mm] 203
Versiune cu carbon activ (cod) 1987435583
Versiune de înaltă eficiență cu carbon activ (cod) 0986628641

Coduri OEM compatibile

FILTRU AER HABITACLU | Bosch Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FORD 1557375
FORD 1673744
FORD 1751197
FIAT 46723321
FIAT 6001073265
FIAT 71773191
FIAT 77365763
FIAT 77366065
FORD 9S51 16N619-AA
FORD 9S51 19G244-AA
FIAT K6001073265

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 7 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT PANDA (169_) 2003–2026 1.2 (169AXF2A, 169AXF1A) · 1.2 4x4 (169AXF2A, 169AXF1A) · 1.4 Natural Power (169AXHIA) · +11
FIAT PANDA Kasten/Schrägheck (169_) 2004–2026 1.4 Natural Power · 1.2 · 1.2 4x4 · +11
FIAT 500 (312_) 2007–2026 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11) · 1.2 LPG (312AXA1A) · 1.2 (312AXA1A) · +4
FIAT 500 C (312_) 2009–2026 0.9 (312AG1A) · 1.2 (312CXA1A, 312AXA1A) · 1.3 D Multijet (312CXB1A) · +2
ABARTH 500 / 595 / 695 2008–2026 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) · 1.4 (312.AXT1A) · 1.4 (312.AXD1A) · +1
ABARTH 500C / 595C / 695C 2008–2026 1.4 (312.AXF1A, 312.AXF11, 312.AXD1A) · 1.4 (312.AXD1A)
FORD KA (RU8) 2008–2016 1.2 · 1.3 TDCi

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →