Disc frână Bosch

Discuri frână

Disc frână Bosch

Cod: 0 986 478 521

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

244,57 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Disc frână de înaltă calitate, producție Bosch. Asigură frânare eficientă și controlată. Rezistent la deformații și la temperaturi ridicate. Compatibil cu plăcuțe standard, garantând siguranță maximă și performanță constantă în timp.

Specificații

Înălțime [mm] 43,4
Număr de găuri 5
Diametru cerc găuri [mm] 98
Grosime minimă [mm] 20,2
Conform normei ECE ECE-R90
Diametru exterior [mm] 283,9
Grosime disc de frână [mm] 22
Diametru alezaj până la [mm] 13
Diametru de centrare [mm] 59

Coduri OEM compatibile

Disc frână Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

LANCIA 0000046445005
FIAT 0000052015291
ALFA ROMEO 0000060569386
LANCIA 0000060622077
LANCIA 0000082450539
LANCIA 0000082451441
ALFA ROMEO 1641022023
ALFA ROMEO 164102202300
FIAT 46445006
FIAT 51990127
FIAT 51996236
FIAT 51996238
FIAT 51996239
FIAT 52015291
FIAT 52063171
ALFA ROMEO 60551775
ALFA ROMEO 60558565
ALFA ROMEO 60569163
ALFA ROMEO 60569386
ALFA ROMEO 60571548

Afișăm 20 din 33 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 22 modele de la 5 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1997–2006 1.6 16V T.SPARK. (932B4100) · 2.0 16V T.SPARK (932A2) · 2.4 JTD (932B1) · +17
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 1.8 16V T.SPARK (932.A3100) · 2.0 16V T.SPARK (932A21__) · 1.9 JTD (932.A2B00) · +15
ALFA ROMEO 147 (937_) 2000–2010 1.9 JTD (937.AXD1A, 937.BXD1A, 937.AXV1A, 937.BXB1A,... · 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) · 1.9 JTD (937.AXF1A, 937.BXF1A) · +11
FIAT DOBLO Cargo (263_) 2010–2026 1.4 Natural Power · 1.4 · 1.3 D Multijet · +10
FIAT DOBLO Pritsche/Fahrgestell (263_) 2010–2023 1.3 D Multijet · 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,... · 2.0 D Multijet · +9
OPEL COMBO Kasten/Großraumlimousine (X12) 2012–2026 1.6 CDTI (B05) · 1.3 CDTI (B05) · 2.0 CDTI (B05) · +8
OPEL COMBO Tour (X12) 2012–2026 1.4 (C26, D26, E26, C06) · 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) · 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) · +8
FIAT DOBLO Bus (263_) 2010–2023 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) · 1.4 Natural Power (263AXG1B) · 1.4 (263AXG1B, 263AXG1A) · +8
ALFA ROMEO 164 (164_) 1987–1998 2.0 V6 Turbo (164.A2G, 164.A2F) · 2.5 TD (164.A1A) · 3.0 V6 (164.A) · +6
VAUXHALL COMBO Mk III (D) Kasten/Großraumlimousine (X12) 2011–2026 1.6 CDTi · 1.3 CDTi · 1.4 · +4

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 22. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât rezistă un disc de frână?

Între 60.000 și 120.000 km. Contează mai mult grosimea rămasă decât kilometrajul — fiecare disc are grosimea minimă ștanțată pe butuc.

De ce vibrează volanul la frânare?

Cel mai des din cauza bătăii laterale a discului (voalare). Se verifică cu ceasul comparator; discul voalat se înlocuiește, nu se rectifică.

Discurile se schimbă în pereche?

Da, pe aceeași punte, împreună cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte discuri frână

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →