BUJIE INCANDESCENTA Bosch

Bujii incandescente

BUJIE INCANDESCENTA Bosch

Cod: 0 250 202 042

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

65,40 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Bujie incandescență Bosch pentru motoare diesel, esențială pentru pornire în timp rece. Încălzire rapidă și eficientă a camerei de combustie. Durată de viață extinsă și consum redus de energie. Tehnologie avansată pentru porniri sigure și fiabile chiar la temperaturi scăzute.

Specificații

Lungime [mm] 134
Dimensiune filet M 10 x 1
Tensiune [V] 11
Deschidere cheie 10
Tip conector PIN
Adâncime de montaj [mm] 29
Cuplu de strângere până la [Nm] 15
Cuplu de strângere de la [Nm] 0

Coduri OEM compatibile

BUJIE INCANDESCENTA Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

OPEL 09118201
OPEL 1214456
OPEL 1214457
OPEL 90569338
OPEL 9118201
OPEL 93197242

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 24 modele de la 2 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL VECTRA B (J96) 1996–2002 2.0 DI 16V (F19) · 2.0 DTI 16V (F19)
OPEL VECTRA B Hatchback (J96) 1996–2003 2.0 DI 16V (F68) · 2.0 DTI 16V (F68)
OPEL VECTRA B Estate (J96) 1996–2003 2.0 DI 16V (F35) · 2.0 DTI 16V (F35)
VAUXHALL VECTRA (B) Saloon (J96) 1995–2001 2.0 DI 16V (F19) · 2.0 DTI 16V (F19)
VAUXHALL VECTRA (B) Hatchback (J96) 1995–2001 2.0 Di 16V (F68) · 2.0 DTi 16V (F68)
VAUXHALL VECTRA (B) Estate (J96) 1995–2001 2.0 DI 16V (F35) · 2.0 DTI 16V (F35)
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Saloon (T98) 1998–2004 2.0 DI · 2.0 DTI 16V
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Estate (T98) 1998–2004 2.0 DI · 2.0 DTI 16V
OPEL ASTRA G Hatchback (T98) 1998–2005 2.0 DI (F08, F48) · 2.0 DTI 16V (F08, F48)
OPEL ZAFIRA A MPV (T98) 1999–2005 2.0 DI 16V (F75) · 2.0 DTI 16V (F75)

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 24. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cum se manifestă o bujie incandescentă defectă?

Pornire grea la rece, fum alb la primele secunde și mers neregulat până se încălzește motorul. Se înlocuiesc în set.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte bujii incandescente

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →